Najviše voliš provoditi vrijeme u prirodi sa svojim najboljim četveronožnim prijateljem? A nakon svakog izleta sa širokim osmijehom licu gledaš zajedničke fotografije? Onda će te oduševit Tails & Trails Photo Adventure događaj koji spaja tri ljubavi – pse, prirodu i fotografiju!
Iza ovog zanimljivog projekta stoje dvije prijateljice, zaljubljenice u pse i planinarenje, ali i vlasnice psećih biznisa – Enna, pet fotografkinja iz Pet in Focus i Tihana, osnivačica brenda Shelby and Co.

“Povezale smo se kroz pse i zajedničke interese te smo si od tada stalna podrška. Prošle jeseni Enna je organizirala sličan event pod nazivom Photo Walk u zagrebačkom Maksimiru, a Tihana je bila njezin ‘mali od palube’, kako se volimo šaliti. Njezina uloga bila je pomoći s organizacijom, brinuti o sigurnosti sudionika i pobrinuti se da se svi osjećaju ugodno. Dojmovi su bili izvrsni, a nakon eventa uslijedili su brojni upiti hoćemo li uskoro ponoviti nešto slično. Tihana je već ranije razmišljala o organizaciji zajedničkog planinarenja za pse i njihove ljude, pa smo odlučile spojiti Photo Walk i ideju o hikeu – i stvoriti nešto novo, što do sada nije postojalo u Hrvatskoj”, započinju svoju priču Enna i Tihana.
Ističu kako su psi i priroda njihov neodvojiv dio života, a fotografija je Enni iz hobija prerasla u, kako ona ističe najdraži posao na svijetu. Najviše vole upravo one trenutke kada njihovi psi, Kuba i Shelby, uživaju na otvorenom, a ova razigrana ekipa često ide na brojne avanture.

“Naš je cilj potaknuti što više vlasnika pasa da istraže prirodu sa svojim ljubimcima te ih educirati o sigurnom planinarenju, ali i da se pritom dobro zabavimo, opustimo i stvorimo uspomene koje će ostati zabilježene – kroz fotografije i u pamćenju sudionika. Također, želimo promovirati zdrav način života, boravak u prirodi te pravilan odnos i ljubav prema psima. Oni nisu ‘samo’ kućni ljubimci – oni su naši prijatelji, obitelj, bića koja nam svakodnevno daju toliko puno. Ovim eventom želimo podsjetiti koliko su važni, koliko zaslužuju i koliko možemo uživati u trenucima koje dijelimo s njima.”
Evo zašto je Tails & Trails Photo Adventure idealan događaj za vlasnike pasa i ljubitelje prirode
Tails & Trails Photo Adventure je spoj laganog planinarenja i profesionalnog fotografiranja. U malim grupama do osam sudionika, osigurava se dovoljno prostora i mira za sve. Tijekom šetnje se radi nekoliko pauza na pažljivo odabranim lokacijama na kojima Enna fotografira pse i njihove vlasnike, dok se ostali mogu opustiti, uživati u prirodi i družiti se.

Plan je na laganim i prije svega pet-friendly stazama, koje su prilagođene i za početnike, uživati u hodanju, druženju, poziranju, a vjerujemo i maženju (tko bi mogao odoljeti…). No, to nije sve jer paket sudjelovanja za svakog osigurava atraktivne poklone. Osim tri profesionalno obrađene fotografije, svi čupavi modeli dobivaju goodie bag s poklonima partnera projekta (Non-stop dogwear, Baro i Yuki’s), a Enna i Tihana nisu zaboravile i na dvonožne sudionike koje čeka Shelby&Co. personalizirana majica dizajnirana posebno za ovaj event. Cijena izleta iznosi 69 eura, a detaljnije informacije i prijave su dostupne ovdje.


“Događaj je prikladan za sve pse! Posebnu pažnju posvetile smo odabiru rute kako bi ona bila prilagođena svima. Cilj je pružiti mirno i ugodno iskustvo neovisno o veličini ili karakteru psa. Sigurnost nam je na prvom mjestu – svi psi će tijekom eventa biti na povodcima, pazit ćemo na osobni prostor svakog psa i osigurati da se svi osjećaju sigurno i opušteno. Nije potrebno prethodno planinarsko iskustvo. Ruta je prilagođena svima i nije fizički zahtjevna. Važno je da psi mogu izdržati laganu šetnju od nekoliko kilometara i da im takva aktivnost ne predstavlja stres. Tijekom eventa sudionici će dobiti korisne informacije o sigurnom planinarenju sa psima, uključujući preporuke za odabir odgovarajuće opreme i vodič s lokacijama za planinarenje sa psima”, objašnjavaju Tihana i Enna.
Fotografiranje pasa nije posve jednostavan zadatak. Mnogi vlasnici znaju kako čim se izvadi kamera, čupavci okrenu svoje najslađe njuškice i posve nas ignoriraju, bez obzira na sve naše (uzaludne) pokušaje. No, Enna je pravi profesionalac na tom polju.


“Nema forsiranja, opušteno i strpljivo. Ne žurimo nikuda – nije problem ostati duže na fotkanju ili u ovom slučaju – produžiti event kako bi svi doma išli zadovoljni i dobili zbilja lijepe uspomene. Svakom psu dajem vremena da se privikne na okruženje. Uvijek koristimo omiljenu hranu ili poslastice (koje dobiju i u goodie bagu) i njihove omiljene igračke ako ih imaju i tako ih potičemo na suradnju. Reakcije.. Jao o tome bi zbilja mogla nadugo i naširoko. Jednostavno, ti prvi dojmovi su uvijek najiskreniji. Obožavam kad osjetim doslovce već preko poruke ili e-maila da sam ulovila bit, da sam ulovila karakter njihovog psa te puno njih kaže i da su im te fotografije najdraže uspomene”, objašnjava Enna.
U nastavku ističu kako im je želja ovu avanturu organizirati sezonski, na različitim lokacijama. Žele okupiti zajednicu ljudi koja voli prirodu, avanture i koji žele stvarati uspomene sa svojim psima kroz fotografije.

Prvi Tails & Trails Photo Adventure održat će se 8. ožujka u Zagrebu, točnije na poučnoj stazi Šumarica na području Velike Gorice, a već dan poslije veselo društvo stiže i u Rijeku.
“Zato pozivamo sve iz Rijeke, Gorskog kotara i Istre da nam se jave. Ovo je vaša prilika – ostvarimo je zajedno! Ako želiš provesti kvalitetno vrijeme sa svojim psom, uživati u prirodi i društvu istomišljenika te dobiti predivne profesionalne fotografije – ovo je prilika! Svaki trenutak sa psom je poseban, zato ‘ajmo ga zajedno zabilježiti kroz objektiv!”, za kraj poručuju Enna i Tihana.
